Слога си замина од Скопје „декласирана“ од Вардарци!!!

Ракометниот клуб Вардар едноставно го „декласираше“ противникот во СЕХА лигата, Слога Добој од БиХ со резултат од 36-22, меч од третото коло во Регионалната лига.

Избраниците на Веселин Вујовиќ одлично го добија дуелот со босанска Слога, голема победа од 36-22 на овој дуел, и апсолутна доминација на теренот прикажана од Скопскиот тим.

Лука Раковиќ со постигнати 7 голови беше најефикасен на овој меч.

Пронајдете не на следниве мрежи: