Шкендија го доби градското дерби, Ренова со „тројка“ во сопствената мрежа

Големото Тетовско дерби му припадна на тимот на Шкендија, која со 3-0 целосно го надигра тимот на Ренова и славеше убедливо во овој дуел.

Музафер Ејупи го постигна првиот гол на мечот во 20-тата минута, во 62-рата минута Ндерим Неџипи зголеми на 2-0, а истиот фудбалер во 76-тата минута стави точка на овој меч за 3-0.

Пронајдете не на следниве мрежи: