Холивудскиот актер спречил авионска несреќа

Холивудскиот актер Мајкл Рапапорт имал драматично искуство во живо, кога патник на авионот со кој летал од Лос Анџелес до Хјустон се обидел да го отвори излезот во случај на вонредни состојби.
Рапапорт и неколку други патници притрчале и го задржале човекот кој се обидувал да ја отвори вратат сред лет.

Рапапорт го зграпчил човекот за вратот и го одвлечкал од авионската врата. По инцидентот, човекот се правдал дека се збунил и мислел оти тоа е вратата кон тоалетот.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.