ФОТО: ВБА солидна против Вила! Горан Попов со маестрално деби за ВБА!!!

Нашиот фудбалски интернационалец го забележа своето деби во Премиер Лигата во дресот на тимот на ВБА, на натпреварот што неговиот тим го играше на гостински терен кај Астон Вила пришто и двата тима си ги поделија бодовите односно мечот заврши со конечни 1-1.

Нашиот интернационалец Горан Попов го одигра својот деби меч во Премиер Лигата во дресот на ВБА на мечот против Вила на гостувањето што заврши со резултат 1-1.

Горан Попов имаше одличен настап за својот тим каде на неколку пати беше забележителен во изгледни акции на тимот.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: