ФОТО: Солидна бројка „Чкембари“ на арената „Филип Втори“!!!

Во моментов се игра дерби-дуелот од 8-мото коло во Првата Фудбалска Лига на Македонија, Битолчани во солидна бројка навиваат за својот омилен клуб.

Пронајдете не на следниве мрежи: