Хасани дебитираше за Волфсбург, тимот на Новески поуспешен

Нашите фудбалски репрезентативци имаа меѓусебен натпревар на денешниот натпревар Волфсбург-Мајнц од Германската Бундес Лига, каде се појавија во двата тима Ферхан Хасани со деби, односно Николче Новески, поуспешен беше тимот на Новески со 0-2.

Николче Новески го одигра целиот меч за својот тим предводејќи ја својата екипа во одбраната одлично, Мајнц не прими гол на овој меч.

Од спротивниот табор нашиот репрезентативец Ферхан Хасани го забележа своето деби во Бундеслигашот Волфсбург, тој во 46-тата минута од мечот при резултат 0-2 за гостите влезе во игра на местото на Траш.

Пронајдете не на следниве мрежи: