Инцидент: „Чкембари“ се судрија со полицијата

Според информациите кои веќе се шират дел од навивачката група на „Чкембари“ се судриле со полицијата по нивното пристигнување во Скопје.

Неофицијалните информации говорат дека неколкумина членови на оваа навивачка група се здобила со повреди од овие судири а наводно сето тоа започнало по пристигнувањето на „Чкембарите“ во Скопје, односно на патот од железничка до арената „Филип Втори“

Пронајдете не на следниве мрежи: