„Филип Втори“ ќе „крца“, Хрватска и Србија мора да паднат!!!

Според информациите билетите за дуелот со Хрватске се продаваат како алва, едноставно владее голема еуфорија пред доаѓањето на „Коцкестите“, од друга страна, според расположението на љубителите на фудбалов во земјава натпреварот со Србија моментално е во втор план.

Голема еуфорија во Македонија во пресрет на дуелот со Хрватска кој се игра на 12.10.2012 на Националната Арена „Филип Втори“.

Според информациите, за првиот натпревар се продадени околу 15.000 карти.

Пронајдете не на следниве мрежи: