Денеска сончево време, а од среда…

Утринските температури се движат од 9 до 19 Целзиусови степени, додека дневните ќе бидат во интервал од 24 до 32 степени. Во Скопје и околината слично време со максимална дневна температура до 31 степени.Следува период на стабилно, сончево и топло време со мала до умерена облачност. Температурата ќе бидe во постепен пораст. Во среда кон крајот на денот и во четврток се очекуваат локални врнежи од дожд и благо опаѓање на дневната температура.Следува период на стабилно, сончево и топло време со мала до умерена облачност. Температурата ќе бидe во постепен пораст. Во среда кон крајот на де

Пронајдете не на следниве мрежи: