Какво ќе биде времето денес и во текот на наредните денови?!

Loading...

Во Скопје променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне ќе дува повремено засилен јужен ветер. Температурата до 15° C.Променливо облачно со сончеви периоди, од пладневните часови најпрвин на југот од земјата и вдолж Повардарието ќе дува засилен претежно јужен ветер. Температурата ќе биде во интервал од 13 до 18° C.
Во Скопје променливо облачно време со сончеви периоди. Попладне ќе дува повремено засилен јужен ветер. Температурата до 15° C.
ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ
Денес од пладне на југот, а потоа во најголемиот дел од земјата ќе дува повремено засилен јужен ветер кој ќе се задржи и утре во текот на денот. Во понеделник брзината на ветерот на моменти ќе надминува 90 км/час. Под влијание на влажен бран во понеделник кон крајот на денот и во вторник ќе има врнежи од дожд, кои на во северните и западните делови ќе бидат пообилни. До крајот на работната недела утринските температури ќе бидат во опаѓање.Променливо облачно со сончеви периоди, од пладневните часови најпрвин на југот од земјата и вдолж Повардарието ќе дува засилен претежно јужен ветер

loading...
Loading...