ФОТО/ВИДЕО: Стандард на колена пред Наташа Андонова, ХЕТ-ТРИК за нашата фудбалерка!!!

Нашата фудбалска интернационалка забележа уште еден маестрален натпревар за својот тим Постдам постигнувајќи ХЕТ-ТРИК за својот тим и донесувајќи му победа на овој дуел против белгиски Стандард.

Андонова првиот гол на мечот го постигна во 18-тата минута, и со тоа тимот на Постдам поведе со 1-0.

Постдам преку Огими во 45-тата минута од мечот поведе со 2-0.

Во вториот дел уште на стартот повторно нашата интернационалка го стави во очај тимот на Стандард, постигнувајќи го својот втор гол на овој меч во 47-мата минута од мечот.

4-тиот гол за Постдам го постигна Анонма во 87-мата минута.

Во продолжението од мечот, во 90-тата минута ново „шоу“ на Наташа Андонова, хет-трик „СО СТИЛ“ за конечни 5-0.

Тимот на Андонова ја заслужи оваа победа, имаше целосна доминација во текот на целиот натпревар. Конечниот исход на мечот гласеше 5-0 во корист на Постдам.

Пронајдете не на следниве мрежи: