Денеска сончево време, а од среда…

Времето утре ќе биде сoнчево и топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималните температури ќе се движат од од 8 до 17 а максималните од 28 до 35 степени.Во Скопје претежно сoнчево и топло со слаб ветер од северен правец и максимална температура од 33 степени
До вторник ќе се задржи стабилно, сончево и топло време со мала до умерена локална облачност, а температурата ќе бидe во благ пораст. Во среда кон крајот на денот ќе има услови за краткотраен локален дожд, а во четврток ќе биде променливо облачно и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Услови за локален дожд во јужните делови од земјава ќе има и во петок претпладне, а потоа се очекува стабилизирање на времето.
Во Скопје претежно сoнчево и топло со слаб ветер од северен правец и максимална температура од 33 степени
До вторник ќе се задржи стабилно,

Пронајдете не на следниве мрежи: