3 работи поради кои ќе станете негова кралица: Нема ни да погледне други жени

Физичката привлечност не е она што ќе ја одржи врската или бракот, туку е учењето како да создадете длабока емотивна врска со саканата личност.

Емоционалната интимност е главна компонента на секоја врска.

Многу жени се загрижени дека треба да се натпреваруваат со помлади дами со кои нивните мажи се среќаваат секој ден. Природно е да се чувствувате несигурни за можноста вашиот партнер да оди со некоја помлада.

Физичката привлечност не е она што ќе ја одржи врската или бракот, туку е учењето како да создадете длабока емотивна врска со вашиот партнер.

Мудрите, постари жени имаат нешто многу поважно од затегнато тело и беспрекорна кожа – среќни брачни спомени и тактичност, кои ја подобриле нивната способност за здрава врска и им овозможиле на своите мажи секоја вечер да се враќаат дома емотивно исполнети.

Терапевтите за врски тврдат дека постојат три клучни работи кои ќе ве направат негова кралица и ќе направат мажот да се чувствува емотивно прифатен и безбеден.

1. Дозволете да ви се отвори
Вашиот маж мора да се чувствува удобно кога ќе ви се довери.

Во свет каде што повеќето мажи чувствуваат дека треба да покажат дека се „силни“ само за да поминат еден ден на работа или фудбалска ноќ со момците, навистина им треба место каде што можат да бидат ранливи.

Како жена, вие треба да бидете таа што ќе отвори простор за неговата ранливост. Треба да му создадете место каде што ќе може да ја симне „машката маска“ и да биде тоа што е.

Сите знаеме дека мажите не сакаат да зборуваат за своите проблеми и чувства, но исто така треба да го елиминираат насобраниот стрес и негативните чувства.

Жената која може да го создаде тој простор за да ги елиминира лошите чувства, станува неопходна за среќата и емоционалното здравје на мажот.

2. Никогаш не се борете „валкано“
Сега кога вашиот маж се отворил и споделил делови од себе со вас, погодете што се случува со многу жени? Знаат да ги злоупотребуваат машките слабости, така што тоа што го откриле им се фрла во лице во моменти на жестока дебата.

Речениците како: „Затоа твојот шеф мисли дека си слаб!“, „Не е ни чудо што се плашиш од неуспех!“, може да бидат поразителни за довербата.

Ако сакате вашиот маж да ве слушне и да ги почитува вашите чувства, да ја види и да ја разбере вашата болка, разговарајте со него како суштество што го слушате, гледате и разбирате.

Така ќе создадете емотивна врска со мажот и силна интимност.

3. Покажете му дека го обожавате
Некои жени се природно отворени и подготвени да покажат физичка наклонетост. Тие го допираат и галат својот маж со љубов, нежно, топло. Овие жени се божици.

Овде зборуваме за допирите на љубовта кои го смируваат мажот и го поврзуваат со жената.

Поважно од вашиот допир е да знаете како да го примите неговиот допир. Секој пат кога вашиот маж ќе ве допре, опуштете се. Стопете се, оставете ги вашите мускули да се релаксираат и уживајте во неговиот допир.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.