Митрески одигра цел натпревар против Интер, фаворитот поуспешен

Македонскиот фудбалски интернационалец Игор Митрески одигра цел меч во Лига Европа против тимот на Интер, италијанскиот претставник ја потврди фаворитската улога славејќи со 1-3.

Игор Митрески одигра цел меч во Лига Европа во дуелот против Интер. Неговиот тим Нефчи го изгуби дуелот на домашен терен со 1-3.

Филипе Кутињо во 10-тата минута од мечот го доведе тимот на Интер во водство од 0-1. Во 30-тата минута Оби зголеми на 0-2 а само 12 минути подоцна Интер зголеми на 0-3 преку Ливаја.

Каналес во 53-тата минута само успеа да го ублажи поразот на Нефчи во дуелот со Интер на домашен терен.

Фото: uefa.com

Пронајдете не на следниве мрежи: