Diana Krall – Live in Paris

Loading...

 

Во септември 2001, Дајана Крол ја почнува светската турнеја. Нејзиниот концерт во Париз Олимпија беше снимен и реализиран како нејзин прв албум во живо.

 

На овој албум придружниот бенд е составен од врвни музичари кои највеќе придонесуваат концертот да биде речиси совршен. Албумот е добитник на Греми за најдобар џез албум и награда Џуно за џез албум на годината. Во прилог е почетокот на концертот.

 

Уживајте.

 

 

loading...
Loading...