Ѓоковиќ и Цонга во финалето на турнирот во Пекинг

 

Французинот Џо-Вилфрид Цонга и Србинот Новак Ѓоковиќ ќе играат во финалето на АТП турнирот во Пекинг.

Цонга во финалето се пласираше откако Шпанецот Фелисијано Лопез му го предаде полуфиналниот меч при водство на Цонга од 6-1, 4-1, додека Ѓоковиќ го совлада Германецот Флоријан Маер со 6-1, 6-4.

 

Макфакс

извор: Хина

Пронајдете не на следниве мрежи: