Видео: Ѓоковиќ играше во ритамот на „Гангнам“ во Пекинг…

 

По победата од 2-0 во сетови над Вилфред Цонга во финалето од турнирот во Пекинг, Новак Ѓоковиќ на мошне интересен начин ја прослави победата.

Пронајдете не на следниве мрежи: