Започна одбројувањето: 3 денови до натпреварот со Хрватска

Одбројувањето започна, 3 дена до натпреварот со Хрватска, за многумина клучен момент за понатамошните натпревари од овој квалификациски циклус, Хрватите ги чека преполна „Филип Втори Арена“.

Дефинитивно селекцијата на Македонија покажа добри игри на претходните два натпревари со Хрватска и Шкотска, несомнено е дека на македонската спортска јавност и се зголемија апетитите во пресрет на дуелите со Хрватска и Србија.

Денес со почеток од 13,30 часот во „Александар Палас“ на прес-конференцијата селекторот на нашата фудбалска репрезентација ќе одговара на новинарски прашања.

читајте пулс24
Пронајдете не на следниве мрежи: