На кои делови од машкото тело жените се палат најмногу?

Секогаш постои нешто кај вас што дополнително ја возбудува вашата партнерка. Погледнете на што најмногу се “пали” женската популација. 

Прво нешто што секогаш ќе го забележат жените кај вас се очите. Најголем дел од жените паѓаат на сини очи, со долги трепки, а голем дел преферираат мокри трепки, како кога ќе излезете од море.

Мажите не се единствените кои сакаат полни усни, онакви какви на Анџелина Џоли. Имено и жените уживаат кога нивниот партнер ги бакнува со полни розеви усни! 

Оваа листа не може да помине без најсилниот мускул во машкото тело – јазикот, кој жените многу го ценат, посебно ако мажите знаат добро да го употребат во оралниот секс. 

Широките рамена секогаш ќе бидат одобрени од жените, бидејќи за нив тие се знаци за машкост и сила, што е секогаш добитна комбинација. Развиените бицепси се секогаш интересни за жените.

Тоа сепак не значи дека треба да претерувате со вежбање за да ја заинтересирате партнерката, но барем малку дефинираниот бицепс ќе биде приметен. Можеби ќе ви изгледа чудно, но жените обожаваат силни, големи но и негувани дланки! 

Вашиот задник е уште една работа која жените брзо ја приметуваат. Тие преферираат стегнат и мал задник, кој според нив изгледа “слатко”. 

Вашите стомачни мускули се пожелни но не секогаш задолжителни, бидејќи постојат жени кои сакаат маж со “пивско” стомаче. 

Секако, тука е и вашиот пенис, а за жените е најважно кога регионот околу него е без влакна.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.