B B King – Just a little bit of Love

Loading...

Б.Б.Кинг  е  познат блуз гитарист, текстописец и  пеач.

Роден е 1925 година.Се вбројува меѓу првите 100 гитаристи во светот. Секако имаше концерт и во Скопје на големо задоволство на љубителите на блуз , џез и соул музиката.Вечерва, се разбира  кој сака може да ужива со композицијата “Just a little bit of love”.

 

loading...
Loading...