Дојде денот… Македонските срца нека пејат во едно!!! За кого? За МАКЕДОНИЈА!!!

Преполна „Филип Втори“, одлична атмосфера во тимот, можеме против популарните „Коцкести“, претходните два дуели покажавме и докажавме дека сме сосема квалитетен состав и репрезентација да се спротиставиме на нашите ривали од групата.

Македонската фудбалска репрезентација на мегдан со Хрватската, Пандев и дружината во дуел со Модриќ и дружината. Нема дилема, преполниот „Филип Втори“ ќе биде мотив плус, но, не заборавајте, за НАЦИОНАЛНИОТ тим се навива и кога води, но и кога ГУБИ. Публико, да докажеме РЕСПЕКТ за своите фудбалери кои не направија горди на минатите два, со надеж во себе дека наредните два ќе бидат уште подобри.

Пронајдете не на следниве мрежи: