Големите американски и европски авио компании ги откажаа летовите кон Тел Авив

Loading...

Големите американски и европски авио компании ги откажаа летовите кон Тел Авив во услови на ескалација на конфликтот – вклучувајќи ги Јунајтед ерлајнс, Делта ер линии, Бритиш ервејс, руски Аерофлот

Германската „Луфтханза“ соопшти дека ги прекинува летовите кон Тел Авив до петок, 14 мај.

„Безбедноста и сигурноста на нашите колеги и клиенти е секогаш наш врвен приоритет и ние продолжуваме внимателно да ја следиме ситуацијата“, изјавија од Бритиш ервејс.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...