Видео: Лудило во Сенегал!!! Дрогба даваше голови, домаќините го палеа стадионот

Loading...

 

Напаѓачот на репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска постигна два гола против Сенегал, домашните навивачи го запалија стадионот.

Десетина лица се повредени на овие инциденти, меѓу нив и министерот за спорт.

loading...
Loading...