Annie Lennox – Walking On Broken Glass

Loading...

Ен “Ени” Ленокс е родена 25 декември 1954 година во  Шкотска.

Пејачка и текстописец, политички активист и филантроп. Со Дејвид Стујарт постигнуваат големи меѓународни успеси под името Eurythmics.

Ленокс е најпрепознатлив женски изведувач на Brit Awards, освојувајќи вкупно осум награди. Таа, исто така, е именувана за “Британски шампион над шампионите”.

Наш предлог е композицијата  “Walking On Broken Glass”. Во спотот е и Доктор  Хаус (Hugh Laurie).

 

 

 

 

 

loading...
Loading...