Kings of Leon со нов албум

Loading...

Членовите на групата Kings of Leon потврдија дека работат на својот нов, шести по ред студиски албум и дека наскоро ќе биде објавен.
“Моментално ги пишуваме песните за албумот и се оди прилично брзо. Наскоро ќе влеземе и во студио. Нема да го завршиме албумот до крајот на годинава, но нашите фанови може да го очекуваат албумот на почетокот на новата година.” – изјави басистот на бендот Jared Followii. 
Додека чекаме да излезе нивниот нов албум, да се потсетиме на една нивна песна од 2011 година.
 
Поврзани статии:
“Бијело дугме”-најголемите хитови 
GANGNAM STYLE – во сите филмови! 
Amelie Soundtrack – Yann Tiersen
 
 
 

loading...
Loading...