Видео/Фото: Драма завршница на дербито, бодовите поделени

Екипите на ЖРК Вардар и ЖРК Металург ги поделија бодовите во дербито што се одигра во СРЦ Борис Трајковски, натпреварот заврши со нерешен резултат, 26-26.
Интересна завршница, драма во самиот финиш од мечот, сепак мечот заврши нерешено.

На полувремето, екипата на Вардар водеше со 15-12.
Крајниот исход беше со резултат 26-26 со надополнување дека ракометарките на Металург не искористија голема шанса во финишот, не погодија седмерец.
 

Пронајдете не на следниве мрежи: