Видео: Хески „стрела“ во Австралија

Loading...

Емил Хески, напаѓачот на екипата на Њукасл Џетси му донесе победа на својот тим со резултат 2-1, а на овој меч „стрелаше“ и Италијанската фудбалска легенда Алесандро Дел Пиеро.
 

loading...
Loading...