Хаос во Подгорица: Навивачите на Будуќност ги нападнаа Гробарите

Loading...

Дерби мечот помеѓу Будуќност и Партизан започна со општа тепачка помеѓу навивачите на двата тимови.
Најпрво започнале да летаат бакљи, столици и топовски удари, а потоа домашните навивачи ја пробија полицијата и тргнаа кон навивачите на гостите. За среќа полицијата набрзо ги смири страстите, ги уапси неколкуте навивачи, а потоа се насочи кон бркање на Гробарите од салата.
 

Гробарите започнаа  да скандираат со песната „Podgorica is a small town in Serbia“.  Таа песна била поводот за домашните навивачи да се симнат на пархетот и да се обидат да се пресметаат со навивачите на Партизан.
 

 

loading...
Loading...