Whitney Houston-I’m every woman

Loading...

Витни Елизабет Хјустон (9 Август 1963 – 11 февруари 2012) музичарка, уметник, актерка, продуцент и модел.
Во 2009 година, Хјустон е една од најпродаваните светски музички уметници, има продадено над 170 милиони албуми, синглови и видеа низ целиот свет. Добитничка е на  многу награди за своите албуми. За жал повеќе ја нема, но секако тоа не е причина ние да ја слушаме нејзината музика.
Следува “I’m every woman”.
 
 
 
 
 

loading...
Loading...