George Michael Duet with Mary J. Blige – As

Loading...

Џорџ Мајкл e роден 25 јуни 1963 година. Aнглиски музичар, пејач, текстописец, мулти-инструменталист и музички продуцент.
Мајкл ја доживува својата најголема слава во 1980 година, кога го формира поп дуото “Wham”со пријателот Andrew Ridgeley. Го издаваат првиот соло сингл  ”Careless Whisper” кој се продаде во шест милиони копии ширум светот.
Ја слушаме “As” во дует со Mary J. Blage
 
 
 
 

loading...
Loading...