Queen

Loading...

Queen e британски рок бенд формиран во Лондон во 1971 година.
Фреди Меркјури (водечки вокал, пијано), Брајан Меј (гитара, вокал), Џон Дикон (бас гитара) и Роџер Тејлор (тапани, вокал).
 Бендот има издадено вкупно 18 албуми, 18 синглови, и 10 ДВД-а. Тие добија награда за животно дело од британската фонографска индустрија во 1990 година.
Имаат голем избор на хитови. Ние се одлучивме за композицијата “I Wont to Break Break Free”
 
 
I Want To Break Free
I Want To Break Free
 

loading...
Loading...