Ѕверство во Кипар: Хулигани со бомба кон противничкиот голман!!! (ВИДЕО)

Loading...

Невиден скандал го тресе Европско-светскиот фудбал, хулигани на Кипарска Омонија му фрлија бомба на противничкиот голман на екипата на Анортозис, на дербито во Кипар помеѓу екипите на Анортозис и Омонија, натпреварот го доби Анортозис со победа од 2-0.
 

loading...
Loading...