Видео: Фалкао!!!

Loading...

Фудбалерот на Атлетико Мадрид е брилијантен во Шпанската Примера Дивизија, со своите девет голови се наоѓа на второто место на листата на стрелците во оваа лига, инаку второто место го дели со Роналдо кој има ист број на постигнати голови, а на првото место е незаменливиот Лионел Меси со постигнати 11 голови.
 
 

loading...
Loading...