Видео: Гробарите пееја „Вие сте мал град во Србија“, Црногорците збеснаа

Loading...

Натпреварот од АБА лигата помеѓу екипите на Будуќност и Партизан доживеа невиден инцидент, овој натпревар го одбележаа нереди од невидени размери.
Започнаа судирите околу тоа кој прв почнал да провоцира, кој е главниот виновник за тој хаос што се случи во Подгорица.
Имено, навивачите од Белград пееја „Вие сте мал град во Србија“, тоа ги разбесни Црногорците.
По сево ова, судирите и немилите настани продолжија и низ улиците во Подгорица.
 

loading...
Loading...