Видео: Рекоба продолжува да ги тресе мрежите…

Loading...

Алваро Рекоба и на свои 36 години продолжува да ги тресе мрежите, повторно магија на Уругваецот, овој пат од корнер.

Екипата на Национал, каде настапува Рекоба, во првенствениот натпревар против екипата на Ливерпул од Уругвајското првенство, го доби натпреварот со 3-1, еден од најзаслужните за оваа победа беше токму Алваро Рекоба кој беше стрелец на израмнувачкиот погодок, како тоа го стори, погледнете самите.

loading...
Loading...