Фото/Видео: Хауард дебитираше за Лејкерси

Loading...

Двајт Хауард дебитираше, ЛА Лејкерси продолжува со лошите игри и воедно резултати.

Лејкерси го загубија и шестиот натпревар во низа, овој пат од екипата на Сакраменто со 92-99, и тоа на домашен терен.
„Солзи ми потекоа, се обидов да го сокријам тоа, еден соиграч ме фати пред почетокот на натпреварот, беше премногу емоционално за мене, бидејќи долго време не сум играл кошарка“ изјави Хауард.
Резултати…
Орландо-Сан Антонио 104-100
Бостон-Филаделфија 79-88
Оклахома-Денвер 108-101
Лејкерс-Сакраменто 91-99
 

loading...
Loading...