Спортска понуда на јавниот ТВ сервис во тековнава недела

Ова е спортската понуда на јавниот ТВ сервис за тековнава недела.
среда
20.40 фудбал ЛШ: БОРУСИЈА Д-РЕАЛ М.
четврток 21.00 фудбал ЛЕ: ЛИВЕРПУЛ-АНЖИ петок 17.55 ракомет СЕХА: МЕТАЛУРГ-ЗАГРЕБ сабота 10.30 формула 1, квалификации ГН Индија 17.00 кошарка АБА: МЗТ СКОПЈЕ-Ц.ЅВЕЗДА 18.00 (Собраниски) ракомет СЕХА: НЕКСЕ-ВАРДАР недела 10.30 формула 1, ГН Индија 13.00 дом.фудбал: МЕТАЛУРГ-ДРИТА или ПЕЛИСТЕР-ХОРИЗОНТ З. 17.00 (Собраниски) кошарка АБА: ЗАДАР-ЦЕДЕВИТА
Превземено од:Спорт на МТВ

Пронајдете не на следниве мрежи: