Култната серија – Третиот Камен Од Сонцето

Loading...

Фантастична серија за тим научници од далечна планета, кои се дојдени на експедиција на планетата земја (,,Третиот камен од сонцето,,), притоа преправајќи се во облик на ,,типични,, земјани се со цел да не бидат препознаени поради нивниот вонземјански облик.
Урнебесени сцени исполнети со голема доза на хумор, серија која плени со својата невообичаена содржина и добра актерска екипа. Актерот Џон Литгоу во улога на незаборавниот Дик Соломон, Џејн Кертин како Мери Олбрајт човечката свршеничка на Дик, Џозеф Гордон-Левит како вонземскиот научник Томи Соломон заробен во телото на 18 годишно момче, и незаборавната Кристен Џонсон како Сели Соломон.
Серија со светска гледаност, шест незаборавни сезони и сценски моменти кои ќе останат длабоко врежани во вашите сеќавања притоа предизвикувајќи постојана насмевка кога и да помислите на неа.
 
Погледнете ги следниве статии
Мало потсетување и добро смеење – Луд, збуњен, нормалан
Најдобрите сцени од Friends
245 кг. тешкиот Фреди Комбс ја остави жири комисијата без зборови

loading...
Loading...