Идеална секс поза според хороскопскиот знак

Loading...

Ако сакате да читате што ви претстои во иднината во полето на работа, пријателство, љубов, здравје тогаш оваа статија е создадена за вас…
Дознајте која поза во сексот е вашата идеална според хороскопскиот знак и уживајте како и до сега.
Овен
За возбудливите овни сексот е вистинска авантура и секогаш е потребно малку да се зачини. Жената нека лежи на стомак на крајот од креветот така што телото од струкот надолу да и виси преку работ. Мажот зад неа клечи на подот, ги става рацете на нејзините колкови и ја диктира играта.
Бик
Мажот нека легне на грб со едната нога испружена, а другата свиткана како да се сонча. Жената нека седне на мажот така што  неговата свиткана нога ја сместува меѓу своите нозе.
Близнаци
Кучешката поза со малку филување е одлична за близнаците. Жената нека клечи на креветотсо главата и градите на него или пак може да се потпре на столче, лавабо или некоја ограда, а мажот сто зад неа. мажот клечи или стои зависно од ситуацијата и ја диктира играта.
Рак
На чувствителните ракови ќе им годи повеќе интима. За нив совршена е позата кога мажот и жената лежат на колковите на страна стиснати еден до друг. За зачинување може жената да го свитка малку горниот дел од телото кон напред и да образуваат L положба, а мажот да ја диктира играта држејќи ја партнерката за косата или рамениците.
Лав
Мажот лежи на грб, а жената седи на него така што го гледа во очи, а со свиткани нозе го притиска од двете страни на половината и се потпира на рацете назад. Во оваа поза жената игра со потезите во сите насоки за кои се задолжени колковите.
Девица
Девиците сакаат да бидат во центарот на настаните, а визуелното многу ги возбудува. Нивната омилена поза е кучешката. За мала промена мажот нека клекне на едно колено и нека се потпре на другата нога, а партнерката целосно нека го спушти горниот дел од телото.
Вага
Надградената мисионерска поза ќе ги воодушеви сите ваги. Мажот лежи на партнерката потпрен на рацете, а жената ги крева нозете на неговите раменици и со помош на мрдање на колковите дополнително го возбудува партнерот.
Скорпија
Мажот лежи со раширени нозе свиткани во колената, а жената клечи на него навалена кон напред и потпрена на рацете. Мажот го подигнува нејзиниот задник и ја диктира играта.
Стрелец
За импулсивните стрелци малку егзибиција секогаш е добредојдена. Жената лежи на грбот, а мажот клечи пред неа. Жената ги стана нозете на рамениците на партнерот и го приближува телото до положбата идеална за пенетрација, зависно од висината на партнерот. Мажот ја држи за колковите и го диктира темпото.
Јарец
Нареднава поза ќе бара доста иницијатива што ќе им се допадне на мажите.  Се работи за класична поза во која жената седи или клечи на мажот и со своите движења на колковите го диктира темпото и интензитетот на сексот.
Водолија
И тука жената е одгоре. Мажот седи на креветот потпрен на ѕид, како во фотелја, а жената е клекната на него свртена во иста насока. Мажот ги поставува рацете под нејзиниот задник и ја диктира брзината и длабочината на пенетрацијата.
Риби
Комплексните и страствени риби сакаат акција и во сексот. Жената треба да се постави во позиција како да ќе направи стој на раце, а мажот и приоќа и и ја подига ногата како во точката, ја поставува на неговото тело и ја мести во положба удобна за двајцата партнери.
 
Прочитајте ги и следниве статии:
Кои хороскопски знаци имаат најстабилни врски?
Инекција која го засилува оргазмот
Проценете каква е според нејзините гради
 
 
 
 

loading...
Loading...