Видео: Еден од најубавите пинг-понг поени

Хрватскиот пинг-понг играч го освои најдобриот поен на Европското Првенство што се одигра во Данска, иако испадна во четвртфиналето, сепак остана запамтен по овој неверојатен поен.
Овации по овој неверојатен поен од публиката.
 

Пронајдете не на следниве мрежи: