Балканска одбојкарска лига

По повеќегодишни преговори конечно е договорено да се игра Балканската Лига пренесува „Дневник“, единствениот учесник од Македонија ќе биде тимот на Шкендија, а лигата би стартувала од ноември со турнир во Драч (Албанија).
Според информациите кои ги пренесува „Дневник“, вториот турнир ќе се игра во декември во Црна Гора, додека пак на третиот турнир домаќин ќе биде токму нашиот претставник, екипата на Шкендија. Последниот турнир ќе се игра во февруари во Тирана (Албанија).
Извор: Дневник

Пронајдете не на следниве мрежи: