Видео: Мајсторија на мало од Халиловиќ

Loading...

Големиот потенцијал што го поседува Ален Халиловиќ тој го потврди на натпреварот со ПСЖ, погледнете како ги надигра големите фудбалски имиња од екипата на француски ПСЖ.

Халиловиќ помина само 200 секунди на теренот, но, тоа беше сосема доволно да публиката ја види новата хрватско-балканска фудбалска ѕвеззда.

„Јасно е зошто тимовите на Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед го посакуваат во своите редови“ пишуваат француските медиуми.

Фото: www.index.hr

 

loading...
Loading...