СЕХА: Металург против Загреб

Екипата на Металург денес игра во СЕХА лигата против екипата на Загреб во гости, натпреварот започнува со почеток од 18 часот.
Нашиот претставник по одличните настапи во Лигата на Шампионите ќе се обиде да го задржи ритамот и темпото на одигрување на натпревари, Загреб е и повеќе од силен противник, станува збор за хрватски ракометен шампион кој треба целосно да се респектира.
Според информациите, Металург на ова гостување ќе игра без Наумче Мојсоски кој е повреден.

Пронајдете не на следниве мрежи: