Фото: Една слика, милион зборови, Белгија следна „жртва“!!!

Агим Ибраими и останатите репрезентативци во маици за Тоше Проески, сплотеноста и тимскиот дух кои преовладуваа во текот на целиот натпревар беа и повеќе од доволни за победа над силната селекција на Србија, следна „жртва“ на македонските лавови се ѕвездите од Белгија предводени од Един Азар.

Но, најпрво за да се тестира подготвеноста нашата селекција во пријателски натпревари ќе ги одмери силите со Словенија и Полска, потоа следи мошне важниот дуел од квалификацискиот циклус, дуелот со Белгија.

Фото: blic.rs

Пронајдете не на следниве мрежи: