За Рафа сезоната заврши

Големи проблеми за Рафаел Надал, тој го откажа настапот во Лондон, а со самото тоа и заврши сезоната за него.
Шпанскиот тенисер беше принуден да го откаже настапот на турнирот во Лондон, сеуште мака мачи со повредата, сезоната за него заврши.
„Откажувањето од турнирот во Лондон не беше некое големо изненадување. Сеуште сум во фаза на рехабилитација од повредата, ситуацијата од ден во ден е се подобра и подобра и се надевам дека наскоро повторно ќе бидам на тениските терени“ изјави Надал.

Пронајдете не на следниве мрежи: