СЕХА: Лекција по ракомет од Металург за Хрватскиот шампион

Македонскиот ракометен претставник во СЕХА лигата целосно го надигра Хрватскиот шампион совладувајќи го со резултат 33-26.
Кај екипата на Металург најдобар стрелец беше Миладин Козлина со постигнати 7 голови, односно 7 голови од 10 обиди.
Во противничкиот табор Лука Степанчиќ со 7 постигнати голови беше најуспешен кај тимот на Загреб, односно 7 голови од 9 обиди.
Натпреварот се одигра во салата „Автокоманда“.

Пронајдете не на следниве мрежи: