Б-репрезентација на Македонија составена од играчи од домашниот шампионат

Одлични вести пристигнуваат од нашата фудбалска репрезентација, „НоваМакедонија“ пренесува дека селекцијата составена само од играчи од домашниот шампионат ќе се врати на сцената.
Според информациите кои ги пренесува „НоваМакедонија“, Б-репрезентацијата на Македонија својот прв тест ќе го има на пријателскиот натпревар со Полска што ќе се одигра во Анталија.
„Тоа не е официјален термин на УЕФА и овој меч ќе го искористиме да ги видиме квалитетите на домашните играчи“ вели спортскиот директор на репрезентацијата Петар Милошевски во интервју за „НоваМакедонија“.
Извор: „Нова Македонија“

Пронајдете не на следниве мрежи: