Доминација на Фетел, освоена пол-позиција

Продолжува доминацијата на германецот Себастиан Фетел и неговиот тим Ред Бул на стазите на светското првенство во Формула 1.

Првите две пол-позиции од трката за големата награда на Индија ќе ја има токму Фетел.

Германецот веќе победи на последните три трки, и со тоа го превзеде водството на генералната табела. Моментално има шест бодови повеќе од шпанецот Фернандо Алонсо од тимот на Ферари.

Резултати…

1.       Фетел (Ред Бул) 1:25.283

2.       Вебер (Ред Бул) 1:25.235

3.       Хамилтон (Мекларен) 1:25.544

Пронајдете не на следниве мрежи: