Вардарки „пресилни“ за Жито Прилеп

Loading...

Ракометарките на Жито Прилеп на домашен терен загубија во дербито од 6-тото коло во Македонската ракометна женска лига, Вардарки славеа на гостувањето во Прилеп со резултат 19-32.

На полувремето од натпреварот тимот од Скопје однесе големо водство од 11-18.

Во вториот дел повторно доминација на Вардар, конечниот исход од мечот гласеше 19-32.

Фото:zrkvardar.mk (архива, Вардар-Металург)

loading...
Loading...