Шарапова ја надигра Азаренка, Серена преку Радванска во полуфинале

Марија Шарапова целосно ја надигра Викторија Азаренка совладувајќи ја во два сета, додека пак Серена Вилијамс го доби дуелот со Радванска за само 62 минути игра.

Серена Вилијамс го доби дуелот со Радванска совладувајќи ја во два сета, првиот сет со 6-2, вториот со уште поголема разлика, односно со резултат 6-1.

Шарапова го доби дуелот со Азаренка во два сета, првиот со резултат 6-4, додека пак вториот со резултат 6-2.

Пронајдете не на следниве мрежи: